Cik nozīmīga ir auto apdrošināšana?

Ikvienam, kuram pieder auto, zināms – tas nodrošina gan brīvību, gan nozīmē arī rūpes. Automašīnai nepieciešama gan regulāra degvielas uzpilde un apkope gan tostarp apdrošināšana. Latvijā šobrīd pieejama 2 veidu apdrošināšana – Octa un Kasko.

Octa apdrošināšana vajadzīga visiem transportlīdzekļu īpašniekiem (un tiesīgajiem vadītājiem), kuri piedalās ceļu satiksmē. Octa līgumu par ikvienu ceļu satiksmē esošo transportlīdzekli noslēdz konkrētā transportlīdzekļa īpašnieks. Automašīnu nododot citai personai, apdrošināšanu kārto transportlīdzekļa izmantotājs.

Octa polises būtiskākie noteikumi

Octa polises noteikumi nosaka, ka Octa sedz zaudējumus, ja automašīnas vadītājam sanācis tos nodarīt trešajām personām vai to īpašumam. Bet, ja Octa apdrošināšana transporta līdzeklim nav , otrai pusei radītie zaudējumi negadījuma izraisītājam jāatmaksā no savas kabatas.

Kopumā Octa sedz gan personai nodarīto zaudējumu, gan mantiskos zaudējumus. Likums paredz, ka ir konkrēts limits, kā ietvaros tiek segti zaudējumi cietušajai pusei .

Kā veidojas Octa polises cena?

Ikviens, kuram aktuāla auto apdrošināšana, vēlas to noformēt iespējami izdevīgāk. Lai tas izdotos, jābūt informētam par kritērijiem, kas ietekmē cenu – piemēram, transportlīdzekļa vadītāja braukšanas vēsture un tā īpašnieka juridiskais statuss.

Būtiskākie iemesli, kādēļ noformēt arī Kasko

Sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana – Kasko sedz zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījumā, dabas stihijas, ugunsgrēka un transportlīdzekļa nozagšanas vai aplaupīšanas gadījumā. Kasko izmaksas atkarīgas no dažādiem faktoriem, piemēram, transportlīdzekļa markas un modeļa, vērtības, izlaiduma gada un līguma darbības teritorijas.

Kā noteikt, kura apdrošināšana lētākā?

Tiem, kuri plāno apdrošināt savu automašīnu, šobrīd izvēles iespēju ir gana. Apdrošināšanas kompāniju ir diezgan daudz, arī piedāvājums ir bagātīgs. Lieliska vēsts ir tāda, ka visu aktuālo informāciju par izdevīgākajiem piedāvājumiem vienkārši iespējams izlasīt atverot interneta pārlūku.

Viena no ērtākajām un ātrākajām iespējām, kā uzzināt Kasko un Octa cenu, ir izmantot tiešsaistē esošo kalkulatoru. Ievadot tajā visu aktuālo informāciju, piemēram, auto reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru, dažu sekunžu laikā iegūsi informāciju par plānotajām Octa un Kasko izmaksām.

Ņem vērā, ka, Pateicoties salīdzinoši lielajai konkurencei, kompānijas var nodrošināt dažādus izdevīgus Kasko un Octa polises noteikumus, tāpēc noteikti būtiski apskatīt vairākus piedāvājumus un iepazīties ar visiem līguma nosacījumiem.

Apdrošināšana Tavai automašīnai – atrodi izdevīgāko variantu un brauc droši!