Kāpēc daži no mums neprot apieties ar kredītiem?

Kāpēc daži no mums neprot apieties ar kredītiem? Labs jautājums. Ļoti, ļoti labs jautājums. Šoreiz ir pienācis brīdi, lai parunātu sīkāk par šo tēmu.

Esmu ņēmusi kredītus šeit, pirms tam rūpīgi aprēķinot visus pirmās nepieciešamības izdevumus. Kad bija gūts apstiprinājums tam, ka nauda atliek, es aprēķināju, cik ilgā laikā es spēšu nomaksāt parādu, un devos slēgt līgumu. Esmu redzējusi draugus ņemam kredītus, un tā viņiem līdz šim ir bijusi laba pieredze. Bet kāpēc dažkārt tomēr nonākam situācijā, kad rīkoties ar kredītiem kļūst sarežģīti? Protams, ienākumu samazināšanās, pārāk augsts iepriekš paredzētais tolerances slieksnis pret taupības režīmu, problēmas ģimenē var radīt stresu, kas savukārt liek rīkoties neparedzami un pazaudēt kontroli pār savu naudu, tai skaitā kredītiem. Es domāju, ka tā nav neprasme, bet gan neparedzami apstākļi, kas liek kredīta procentiem augt līdz nesamaksājamam līmenim, ja par to ir runa šajā jautājumā. Jo aizņēmējs, kuram ir vismaz vienkāršas zināšanas matemātikā, lai aprēķinātu savus ienākumus un izdevumus, un kurš ņēmis kredītu, balstoties uz abu pušu labticības principa (labticības princips – procesā iesaistītajām personām savas tiesības jāizmanto un pienākumi jāizpilda labā ticībā; parādnieks un kreditors nedrīkst izmantot procesu, lai netaisnīgi iedzīvotos), jau saknē saprot, ka parāds būs jāatdod (neviens kapitālismā neaizdod bez domas nopelnīt vai vismaz atgūt aizdevumu), un viņam neradīsies pēkšņa atskārsme, ka aizņēmums ir jāatmaksā, līdz ar to atstājot aizņēmēju uz sēkļa.

Kas jādara, lai neiekultos parādos?

1) Jāapzinās visi iespējamie ienākumi, no tiem jāatņem visi neatliekamie ikmēneša izdevumi, iegūstot summu, kādu varētu veltīt kredīta atmaksai,

2) rūpīgi jāsalīdzina dažādu kreditoru piedāvājumi,

3)  jāizlasa visi izvēlētā aizdevēja piedāvātā līguma punkti,

4) jānoslēdz līgums un godīgi jāatmaksā parāda summas.

Tas būtībā arī ir viss, lai kredīta atmaksas process noritētu veiksmīgi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *