Kredīts mājokļa labiekārtošanai

Ilgi gaidītais un skaistais notikums ir pienācis, iegūts mājoklis. Idejas rosās, kā labiekārtot mājokli, jo gribas gan to, gan to un gribas visu uzreiz.

Mājoklis ir iegūts, nauda iztērēta, bet četrās baltās sienās sēdēt negribas. Izvērtējot ģimenes vai paša budžeta līdzekļus ir redzams, ka ar pašu ienākumiem mājokli labiekārtot nevarēs.

Ir izeja – jāizpēta banku sniegtie pakalpojumi.

Mūsdienās ļoti daudzas bankas piedāvā dažādus produktus, to starpā arī kredītus mājokļa labiekārtošanai.

Nonākot kredītu izvēles priekšā, pirms tam vajadzētu vai nu izveidot tāmi ar nepieciešamo mājokļa labiekārtošanai vai veikt eksperimentālu aptauju par tirdzniecības vietu un to produktu cenām. Kad tas ir izdarīts, plus mīnus ir zināma summa, kura ir nepieciešama mājokļa labiekārtošanai.

Bankas piedāvā dažādus kredītu produktus, tādus kā hipotekāro kredītu, ekspreskredītu un kredītlīniju.

Ja mājokļa labiekārtošana ir tiešām grandioza, tad būtu vērts padomāt par hipotekāro kredītu, jo summa būtu lielāka, procentu maksājums mazāks un atmaksas termiņš garāks, bet tam pretī, jauniegūtais mājoklis būtu jāieķīlā par labu kredīta devējam. Mūsdienās bankas maksātspējīgiem klientiem pašas nāk pretī un atkrīt viena liela problēma, kā iegūt bankai tīkamu nekustamā īpašuma novērtējumu, proti, pašām bankām ir piesaistīti sertificēti nekustamo īpašumu vērtētāji, kuri ievērojot bankas intereses novērtē īpašumu. Vēl vienu bonusu piedāvā bankas, ķīlas reģistrāciju Zemesgrāmatā, kas protams, tāpat kā nekustamā īpašuma vērtētājs, tā arī reģistrācija Zemesgrāmatā ir par atsevišķu samaksu, tomēr izvērtējot laika patēriņu, finanšu līdzekļus valsts nodevu un pakalpojuma apmaksai , stresa situācijas, ko nāktos pašam tērēt un izjust,  banku piedāvājums ir adekvāts pakalpojuma summai. Sakārtojot dokumentus Zemesgrāmatā, noslēdzot hipotekārā kredīta līgumu ar banku, banka pārskaita nepieciešamo summu. Tomēr apdomīgi dzīvojot, var ar banku vienoties, ka hipotekārā kredīta summu ir iespējams saņemt pa daļām, līdz ar to kredīta atmaksa ir jāveic tikai par iztērēto kredīta daļu.

Ja gadījumā kredīta summa nav nepieciešama tik lielas, lai būtu jākārto hipotekārais kredīts ir vērts izvērtēt ekspreskredīta piedāvājumu.

Ekspreskredīta priekšrocības ir tās, ka nav nepieciešama ķīla Zemesgrāmatā, naudas sagatavošanai nav nepieciešams kārtot daudz dokumentus, kreditēšanas mērķim nav nozīme, kredītu iespējams noformēt no jebkuras vietas, proti,  attālināti, nauda kontā tiek ieskaitīta dažu minūšu laikā pēc dokumentu parakstīšanas attālināti. Ekspreskredīta noformēšanai nav jātērē laiks, lai dotos uz bankas filiāli, vienkārši iesniedzot iesniegumu par nepieciešamo summu, pozitīva vērtējuma gadījumā – naudas summa būs kontā un to var tērēt pēc saviem ieskatiem, neiesniedzot bankai atskaites par iztērētajiem līdzekļiem.

Ja tomēr arī tik lieli naudas līdzekļi nav nepieciešami, tad iespējams, ka ir vērts iepazīties ar kredītlīnijas nosacījumiem un izdarīt izvēli par labu kredītlīnijai.

Katrā bankā ir atsevišķi noteikumi kādā apmērā tā piešķir kredītlīniju. Ja klients atver kredītlīniju, par bankas piešķirto produkta pakalpojumu procenti ir jāmaksā tikai par izlietoto summu un piešķirto limitu var brīvi izmantot visā kartes derīguma laikā.

Augstāk minētie bankas produktu pakalpojumi ir līdzīgi visās bankās, tikai tāpat, kā veicot mājokļa labiekārtošanas aprēķinus vai sagatavojot tāmes, lai redzētu patiesos izdevumus un veicot cenu aptaujas tirdzniecības vietās, pirms izšķirties par labu kredītam būtu nepieciešams veikt arī procentu aptauju par bankas produktu piedāvājumiem.

Kredīts ir ātrs finanšu risinājums, it kā jebkurai situācijai, ja ir nepieciešami naudas līdzekļi, bet tomēr vajag rūpīgi apdomāt darījuma nepieciešamību un tā sekas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *