OCTA un KASKO apdrošināšanas polises – kā atrast piemērotāko?

Par vajadzību apdrošināt auto zina katrs, taču ne visiem ir skaidrs, kādos brīžos tā vajadzīga un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA apdrošināšana

Likums paredz, ka katra transportlīdzekļa īpašniekam vai tā tiesīgam lietotājam obligāti jānokārto OCTA apdrošināšana. OCTA sedz zaudējumus, kas radīti ceļu satiksmes negadījumā cietušajām personām. Tātad izdevumi par, piemēram, medicīniskajiem pakalpojumiem vai transportlīdzekļu remontu, nebūs jāatmaksā negadījuma izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošinātājs, pie kura iegādāta polise.

Piedāvājumā arī dzīvības apdrošināšana- https://www.iizi.lv/dzivibas-apdrosinasana

Lielākais pieejamais atlīdzības apmērs ir 5 000 000 eiro neatkarīgi no cietušo personu skaita, bet mantai līdz 1 000 000 eiro neatkarīgi no trešo personu skaita. Šo iemeslu dēļ svarīgi sekot līdzi polises derīguma termiņam. Autovadītāju ērtībām apdrošinātāji un apdrošināšanas polišu salīdzināšanas portāli nereti nodrošina bezmaksas atgādinājuma nosūtīšanu dažas dienas vai nedēļas pirms polises termiņa beigām.

KASKO

KASKO apdrošināšana sedz tos izdevumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma vai citu spēkrata bojājumu dēļ – piemēram, dabas stihiju vai garnadžu nelikumīgo darbību rezultātā. Turklāt KASKO apdrošināšana nozīmē, ka atlīdzību var saņemt arī tas šoferis, kurš avāriju ir izraisījis.

KASKO apdrošināšana ir teicams OCTA polises papildinājums, jo tādā veidā auto tiek apdrošināts pret zaudējumiem, kas radušies :

> Ceļu satiksmes negadījumos;
> Ugunsgrēkos;
> Dabas stihiju ietekmē;
> Zādzības un laupīšanas gadījumā;
> Dzīvnieku radīto bojājumu gadījumā

Pērkot KASKO, papildus iespējams izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām atbilstošus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

Tas, cik izmaksās OCTA vai KASKO polise, atkarīgs no vairākiem faktoriem – piemēram, apdrošināšanas sabiedrības nosacījumiem, autovadītāja stāža un transportlīdzekļa veida. Polises cenu vienkārši uzzināt, izmantojot kādu no OCTA vai KASKO kalkulatoriem.

Kā tiek aprēķināta polises cena?

Lai sameklētu piemērotāko OCTA vai KASKO polisi, būtiski saprast, kādi faktori ietekmē tās izmaksas.

Piemēram, OCTA polises izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, papildus tiek vērtēta arī spēkrata vērtība, noteiktie apdrošināšanas riski , kā arī pašriska lielums.