Octa un Kasko – pērc internetā

Ikvienam, kuram pieder auto, zināms – spēkrats dod gan brīvību, gan uzliek arī rūpes. Automašīnai vajadzīga gan regulāra degvielas uzpilde un apkope gan tostarp apdrošināšana. Mūsu valstī tagad aktuāla divu variantu apdrošināšana – Octa un Kasko.

Octa apdrošināšana nepieciešama ikviena transportlīdzekļa īpašniekam vai vadītajam, kas piedalās ceļu satiksmē. Octa līgumu par katru ceļu satiksmē esošo transportlīdzekli noslēdz tā īpašnieks. Situācijās, kad īpašnieks spēkratu nodevis lietošanā kādam citam, apdrošināšanas līgumu īpašnieka vārdā slēdz transportlīdzekļa lietotājs.

Vairāk uzzini- https://www.iizi.lv/blogs

Octa polises pamatnosacījumi

Ja gadījies izraisīt ceļu satiksmes negadījumu, bojājot otras iesaistītās personas mantu vai veselību – radītos zaudējumus atmaksā apdrošinātājs, kur iegādāta polise , nevis pats autovadītājs. Ja Octa nav , radītie zaudējumi būs jāsedz pašam, – Latvijas Transportlīdzekļu Apdrošināšanas Birojs, atlīdzinās zaudējumu un pēc tam pieteiks prasību pret negadījuma izraisītāju.

Octa cietušajam atlīdzina ne vien materiālos, bet arī nemateriālos zaudējumus (morālo kaitējumu). Atlīdzības maksimālais apmērs par personai nodarīto ir EUR 5 000 000. Octa sedz arī ārstēšanās izdevumus – piemēram, cietušās personas nogādāšanu
ārstniecības iestādē, ārstēšanu un ārstnieciskā uztura izmaksas.

Kā veidojas Octa polises cena?

Katrs, kuram aktuāla auto apdrošināšana, grib to noformēt pēc iespējas izdevīgāk. Lai tas īstenotos, jābūt informētam par kritērijiem, kas veido cenu – piemēram, automašīnas izlaiduma gads un tā vadītāja vecums.

Kādas ir Octa un Kasko būtiskākās atšķirības?

Kasko apdrošināšana ir apdrošināšana, kas pasargā automašīnas īpašnieku no neparedzētiem tēriņiem situācijās, ja notikusi zādzība vai mašīna ir bojāta. Lai arī Kasko polise ir iegādājama visa veida transportlīdzekļiem, nereti Kasko polises tiek iegādātas vieglajiem auto. Kasko polise atmaksā zaudējumus pat tad, ja ceļu satiksmes negadījumu radījis pats apdrošināšanas ņēmējs.
Lai arī Kasko vairumā gadījumu ir brīvprātīga, jāņem vērā, ka pērkot automašīnu uz nomaksu, Kasko apdrošināšana ir obligāta prasība .

Kasko un Octa kalkulators palīdzēs izvēlēties labāko

Apdrošinātāji, kuru piedāvājumā ir auto apdrošināšana, ir dažādas. Lai netērētu laika resursus, visu nepieciešamo info par piedāvājumiem iespējams aplūkot internetā. Tas ļaus ietaupīt arī naudu, jo palīdzēs vienkāršāk pieņemt pareizo lēmumu un savu auto apdrošināt pēc iespējas izdevīgāk.

Gribi noskaidrot , cik Tev izmaksās Kasko vai Octa, bet nevēlies tam veltīt daudz laika? Te noderēs apdrošināšanas kalkulators. Ievadi tajā visus vajadzīgos datus, piemēram, polises sākuma datumu un transporta līdzekļu vērtību, un iegūsti aktuālo informāciju pat nedodoties uz apdrošinātāja biroju.

Ņemot vērā lielo izvēli, kompānijas klientiem piedāvā vairākus izdevīgus Kasko un Octa polises noteikumus, tāpēc būtiski apskatīt iespējas un iepazīties ar visiem līguma noteikumiem.

Apdrošināšana Tavam auto – atrodi izdevīgāko risinājumu un jūties uz ceļa droši!